Implantologie

Co je zubní implantát?

V moderním zubním lékařství se k náhradě chybějících zubů používají zubní implantáty. Jedná se o kovový šroub, který se zakotví do kosti a následně nese korunku, můstek nebo snímatelnou protézu.

Zubní implantáty jsou umělé náhrady zubů. Poskytují řešení při ztrátě zubu, stejně jako umělý chrup (protéza) či pevný můstek. Na rozdíl od uvedených náhrad však mají několikeré výhody: jsou pevně uchyceny v kosti, podobně jako kořen zubu. Pro jejich zavedení se nemusí brousit či jinak upravovat sousední zuby, což je nevýhoda můstků. Je-li zhotoven z kvalitního materiálu a dobře zaveden do kvalitní kosti společně s výbornou ústní hygienou, může implantát sloužit jako kvalitní náhrada zubu po desítky let.

Implantát se skládá ze dvou částí: zubního kořene z titanu, který jako kov organismus nikterak nezatěžuje. Ten je během malého chirurgického zákroku umístěn do kosti v čelisti, do místa původního kořene chybějícího zubu. Kost v okolí implantátu dorůstá a upevní jej tak do trvalé pozice. Krček implantátu je umístěn pod dásní, vyčnívá mírně nad úroveň dásně, a slouží jako kotva i opora pro druhou část implantátu. Po dobu 3-8 měsíců od zavedení náhrady kořene probíhá hojení, během kterého se vytvoří pevné spojení mezi kostí a implantátem. Po vhojení implantátu je na část vyčnívající z dásně v zubní laboratoři vyroben pahýl, simulující zub nabroušený na korunku. Na něj je poté klasickým způsobem zhotovena metalokeramická korunka.


Jak se implantuje?

V první fázi je kost umrtvena lokálním anestetikem, dáseň je odklopena od kosti v místě zavedení, implantát je vpraven (doslova vešroubován) a dáseň je kolem něj zašita několika stehy. Při dobrém hojení jsou stehy vyjmuty za 1-2 týdny po výkonu.

Ve druhé fázi kost kolem implantátu dorůstá a splývá s jeho povrchem. Délka vhojení trvá přibližně 3 měsíce, v případě zhoršeného vhojování až 8 měsíců.

Ve třetí fázi se na implantát již viditelný v dutině ústní nasadí podpěra, která uchycuje můstek, korunku nebo protézu.

Výhody zubních implantátů

Ordinace používající nejmodernější implantáty: MUDr. Benák Roman, Karla IV - Pardubice.

Díky přímé spolupráci s výrobci implantátů mohu nabídnout příznivou cenu.

Cena za implantát od 14 600 Kč.

logo

Adresa

Karla IV 2629
530 02 Pardubice